Jump to content

Williamo

Members
 • Posts

  356
 • Joined

 • Last visited

Reputation Activity

 1. Like
  Williamo reacted to rogerrogi in Poradnik dla Maga   
  Poradnik dla Maga
   
  Spis treści:
  1.     Wstęp
  2.     Informacje ogólne
  3.     Umiejętności
          3.1.     Przedstawienie umiejętności podstawowych
          3.2.     Przedstawienie umiejętności eksperckich
  4.     Rozwój postaci
          4.1.     Statystyki i ekwipunek
          4.2.     Rozwijanie umiejętności
  5.     Plusy i minusy oraz podsumowanie
  --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
   
  1.Wstęp
   
  Witam! W związku z tym, że wśród naszej społeczności możemy dostrzec coraz większą liczbę magów, postanowiłem na nowo napisać poradnik. Nie chcę, żeby prowadził wszystkich „za rękę”, lecz pomógł w decyzjach związanych z rozwojem postaci.
   
  2.Informacje ogólne:

  Klasa: Mage
  Frakcja: Chosen

  Charakterystyka w jednym zdaniu: Mag jest to profesja wyróżniająca się dużymi, często obszarowymi obrażeniami i ciekawymi umiejętnościami.


  Komentarz: W przypadku potyczek z pojedynczym celem, a szczególnie z innym graczem obrażenia Maga wyglądają dość słabo. Ich wartość potrafi być nawet dwukrotnie niższa w porównaniu z klasami DMG innych frakcji (Rogue, Ranger). Sytuacja zmienia się diametralnie, gdy mamy do pokonania grupę przeciwników.
   
  Bonus frakcji Chosen:

  Zwiększa maksymalną ilość punktów many o 10%
  Komentarz: Słaby bonus w porównaniu do innych frakcji (Mountain clans – zwiększona maksymalna ilość punktów życia; Firstborn – zwiększone obrażenia; Forsaken – zwiększona regeneracja many)
   
   
  3. Opis umiejętności:
  3.1 Umiejętności podstawowe
   

  Kula ognia: Mag tworzy kulę ognia, która zadaje zwiększone magiczne obrażenia. Używając Fire Ball na cel, który znajduje się na polu Blazing Ground  (płonącej ziemi), istnieje mała szansa na aktywowanie Fear (przerażenia) na obiekcie.
  Cooldown: 7 sekund
  Koszt Many: 12/13/14/15/16
  Komentarz: Skill zadający duże obrażenia, lecz atakuje tylko jeden cel. Zaletą jest krótki czas regeneracji, więc można używać go dość często.
  Polecany relic:
  Relic of Stunnig Ability, Relic of Magic Weakness, Icy Relic of Frostbite,
  Relic of Indomitable Blow, Relic of Sudden Strength, Relic of Pushing Ability, Terrible Relic of the Blood-devourer
   
   
   

  Zakrzywienie czasoprzestrzeni: Mag teleportuje się we wskazane miejsce zadając magiczne obrażenia wszystkim potworom lub ograniczonej liczbie graczy znajdującym się w niedalekiej odległości.
  Cooldown: 12 sekund
  Koszt many: 16/18/20/22/24
  Maksymalna liczba graczy otrzymujących obrażenia: 3/4/5/6/7
  Komentarz: według mnie najlepsza podstawowa umiejętność maga – obrażenia zbliżone do Fire Ball, z tym że działa masowo. Świetny na wojny i areny. Dodatkowo jest idealny do ucieczki i szybkiego przemieszczania się. Niestety, przez Screen Buga (Desynchronizacja - w „rzeczywistości” cel znajduje się w innym miejscu niż widzimy to na ekranie)  zdarza się, że nie trafiamy nim we wroga.
  Polecany relic:
  Relic of Magic Exhaustion, Relic of Physical Exhaustion
  Relic of Defence Ignoring, Relic of Pushing Ability
   
   
   

  Deszcz meteorytów: Mag tworzy deszcz meteorytów, który zadaje magiczne obrażenia wrogom znajdującym się wokół niego. Istnieje również szansa na to, że cel zostanie ogłuszony.
  Cooldown: 12 sekund
  Koszt many: 12/14/16/18/20
  Maksymalna liczba graczy otrzymujących obrażenia: 3/4/5/6/7
  Szansa na zadziałanie stuna (dane subiektywne, na podstawie własnych doświadczeń i testów): 50%/60%/70%/75%/80%
  Czas stuna: 0,5 sek/1 sek/1,5 sek/2 sek/2,5 sek
  Komentarz: Obszarowa umiejętność zadająca obrażenia mniejsze od Time Warp, lecz na trochę większą odległość (dodatkowy jard w linii prostej w każdym kierunku). Ze względu na to, że obrażenia zadawane są wokół maga, musimy znajdować się w niedalekiej odległości od przeciwnika. Dlatego, moim zdaniem, najlepiej używać od razu po TW. W tym przypadku również występuje problem z desynchronizacją. Dobrze, że dodano do tej umiejętności szansę na ogłuszenie, bo gdyby nie ono, nie polecałbym inwestowania w niego choćby jednego punktu.
  Polecany relic:
  Relic of Magic Exhaustion, Relic of Physical Exhaustion
  Relic of Defence Ignoring, Relic of Pushing Ability
   
   
   

  Iluzoryczne łańcuchy: Mag odrzuca wrogów znajdujących się wokół niego. Dodatkowo przytwierdza ich do podłoża za pomocą iluzorycznych łańcuchów, które powodują, że nie mogą się poruszać. Dystans na jaki wrogowie zostaną wyrzuceni oraz czas, przez który nie będą mogli się poruszać zależy od poziomu umiejętności.
  Cooldown: 14 sekund
  Koszt many: 14/15/16/17/18
  Maksymalna liczba graczy, na których zadziała: 3/4/5/6/7
  Odległość odrzucenia: 1/1/1/2/2
  Czas działania: 2s/3s/4s/5s/6s
  Komentarz:  Moim zdaniem najgorsza podstawowa umiejętność. Może odrzuca i unieruchamia wrogów, ale… nic poza tym. Przeciwnicy nadal mogą atakować i używać swoich umiejętności, co powoduje, że w pojedynkach 1vs1 sprawuje się słabo. Czas działania, niestety, też nie powala. Występuje również problem z desynchronizacją. Przydaje się, gdy jesteśmy atakowani przez dużą grupę potworów, w dungeonach lub w Labiryncie, ewentualnie na arenie. Mamy wówczas chwilę oddechu lub ułatwioną możliwość ucieczki.
  Polecany relic:
  Relic of Magic Weakness, Relic of Inefficiency
  Relic of Dispelling
   
   
   

  Słoneczna zbroja: Zwiększa odporność na wszystkie obrażenia przez pewien czas.
  Cooldown: 30 sekund
  Koszt many: 19/20/21/22/23
  Zwiększenie obrony: 20%/25%/35%/40%/50%
  Komentarz: Umiejętność bardzo przydatna, zwiększa nasze możliwości obronne. Na maksymalnym poziomie nasza obrona wyraźnie wzrasta, lecz jeżeli uważamy, że nasz mag ma jej wystarczająco dużo, można zostawić na pierwszym poziomie, a punkty spożytkować na umiejętność atakującą. Jeśli jednak chcemy zainwestować w tę umiejętność, to najlepiej zrobić to do trzeciego lub piątego poziomu, ponieważ na czwartym korzyści są stosunkowo niewielkie.
  Polecany Relic:
  Relic of Vampirism, Relic of Physical Resistance, Relic of Magic Resistance
  Relic od Continuous Effect
   
   
  3.2 Umiejętności eksperckie (expert skills) - dostępne od 18 poziomu, po zużyciu co najmniej 10 punktów w umiejętności podstawowe
   

  Płonąca ziemia: Podłoże na wybranym obszarze płonie. Wszyscy wrogowie znajdujący się w nim otrzymują magiczne obrażenia (maksymalnie 6 razy).
  Cooldown: 13 sekund
  Koszt many: 14/18/20/22
  Maksymalna liczba graczy otrzymujących obrażenia: 3/4/5/6
  Komentarz: Umiejętność bardzo użyteczna – ma wiele zastosowań. Możemy wykorzystać ją do spowolnienia ruchu przeciwników podczas ucieczki. Pozwala również utrzymać bezpieczny dystans na arenach (unikamy nacisku ze strony przeciwników, bo nie lubią włazić w nasz ogień :D )  Dobrze sprawdza się na przejściach między mapami. W połączeniu z Fireball może powodować Fear, który choć zdarza się stosunkowo rzadko,  zdecydowanie zwiększa nasze szanse w walkach pvp i … umożliwia przeszkadzanie na bossach :D Obrażenia nie są powalające, więc polecam pozostawienie tego skilla na pierwszym poziomie.
   
   
   
   

  Eteryczna Bariera: Po każdych kilku atakach (5/4/3/2) mag tworzy barierę, która pozwala na jednorazowe uniknięcie jakiegokolwiek ataku.
  Umiejętność pasywna
  Komentarz: Najważniejsza umiejętność ekspercka w naszym zestawieniu. Aktualnie nie wyobrażam sobie gry magiem bez tego skilla. Niezależnie od tego czy otrzymamy 50 czy 5000 punktów obrażeń, unikniemy ataku. Po wymaksowaniu, bariera aktywuje się co 2 ataki (nawet dodge)! Na arenach, przed rozpoczęciem walki, polecam użycie umiejętności ofensywnych – otrzymamy wówczas barierę na start. Daje nam to poczucie bezpieczeństwa.
  Z racji tego, że umiejętność jest pasywna nie musimy o niej myśleć, nie ma cooldown, nie zużywa many, a do tego nie zajmuje nam miejsca w hotkeys. Same korzyści… 
   
   
   
   

  Smocze oko: Zwiększa celowi szybkość oraz skuteczność ataku przez pewien czas. Po każdym strzale postać odzyskuje małą część many.
  Cooldown: 30 sekund
  Koszt many: 20/21/22/23
  Czas działania: 10s/12s/14s/16s
  Regeneracja many po ataku (nawet dodge): 2,5%/5%/7%/10% maksymalnej many
  Zwiększenie skuteczności ataku: do poziomu 50%
  Zwiększenie szybkości ataku: +10%/+15%/+20%/+25%
  Komentarz: Aktualnie bardzo przydatna umiejętność. Możemy ją użyć na sobie lub innym graczu. W zupełności zaspokaja zapotrzebowanie na manę (na najwyższym poziomie nawet z nawiązką). Warto w tym przypadku mieć sporą ilość maksymalnej many, bo odzyskiwana wartość zależy od tego parametru. Gdy umiejętność jest aktywna, ataki stają się na tyle skuteczne, że jedynie kilka stworów może ich czasem uniknąć. Bonus szybkości ataku traktujemy raczej jako miły dodatek, chyba że dajemy go komuś, kto tego bardzo potrzebuje (np. Ranger lub Seeker)
   
   
   

  Lodowy pocisk: Umiejętność zadająca wrogom magiczne obrażenia oraz zmniejszająca ich szybkość ataku. Jeśli cel znajduje się pod kontrolą efektu Blinding Fire, dodatkowo zostaje ogłuszony na określony czas.
  Cooldown: 14 sekund
  Koszt many: 16/18/20/22/
  Spowolnienie ataku: 20%/30%/40%/50%
  Czas działania spowolnienia ataku: 6s/8s/10s/10s
  Czas działania stuna: 2,5s/3s/3,5s/4s
  Komentarz: Zasada działania jak w przypadku Fire Ball, lecz dodatkowo przeciwnik traci szybkość ataku. DMG jest całkiem obiecujący, więc warto inwestować w to skill pointy. Dostajemy również stun z prawdziwego zdarzenia, lecz problem polega na tym, że musimy również zainwestować punkty umiejętności w Blazing Fire, aby móc efektywnie z tego korzystać.
  Redukcja attack speed bardzo przydaje się w walkach PVP 1vs1 – szczególnie przeciw wrogom bazującym na tym parametrze (np. Ranger). Sprawa równie ciekawie wygląda w walce przeciwko bossom, bo gdy uda się go spowolnić (niestety zdarza się to dość rzadko), może pomóc tankowi oraz healerom.
   
   


  Przeładowanie: Każda atakująca umiejętność (w przypadku Blazing Ground każdy hit liczy się osobno), może spowodować u przeciwnika aktywowanie negatywnego efektu polegającego na zadawaniu magicznych obrażeń przez pewien czas.
  Szansa na zadziałanie: 3%/5%/7%/12%
  Obrażenia rozłożone w czasie na 5 hitów
  Komentarz: Zanim ta umiejętność stała się pasywna, szanse powodzenia były dość duże. Aktualnie szansa ta została zdecydowanie zredukowana i w mojej ocenie szkoda punktów na zwiększanie tej szansy. Najlepiej traktować go jako sporadyczny miły dodatek do obrażeń, a punkty umiejętności przeznaczyć na coś bardziej sensownego.
   
   
   
   

  Oślepiający ogień: Oślepia przeciwnika na pewien czas i zadaje obrażenia wszystkim przeciwnikom w małej odległości.
  Cooldown: 25 sec.
  Zużycie many: 22/24/26/28
  czas działania: 1 hit przeciwnika lub 2s/2 hity lub 4s/3 hity lub 8s/4 hity lub 10s
  Komentarz: Trochę nijaka jest ta umiejętność, bo nie można jej jednoznacznie sklasyfikować – ciężko określić, co w tym przypadku jest głównym a co tylko dodatkowym działaniem.
  Niby jest to umiejętność atakująca, lecz zadanie obrażenia obszarowe jedynie wszystkim wokół celu, więc w walce przeciw jednemu przeciwnikowi z tego punktu widzenia jest kompletnie nieprzydatna. Dodatkowo, nie ma możliwości zadania nim obrażeń krytycznych.
  Z drugiej strony można powiedzieć, że jest to skill rzucający negatywny efekt w postaci oślepienia celu, który zmniejsza jego skuteczność ataku do zera. Gdy przyjmujący obrażenia ma wysoką wartość dodge, może się to okazać użyteczne.  W walkach PVP 1vs1 przydaje się z kolei ogłuszenie z prawdziwego zdarzenia, które otrzymujemy w połączeniu z Frost Boltem, jednak konieczne jest podniesienie poziomu tej umiejętności minimum na 3lvl, aby móc efektywnie korzystać z tej kombinacji.
  Uważam że, pod każdym z wymienionych kątów postrzegania tej umiejętności zawsze posiada ona znaczny minus, powodujący, że lepiej wydać punkty w coś innego, a Blinding fire – podobnie jak Overload - traktować jako dodatek.

   
   
   

  Uszlachetnienie: usuwa wszelkie negatywne efekty na sobie lub wybranym celu i ignoruje ich otrzymywanie przez pewien czas.
  Cooldown: 45 sec.
  Zużycie many: 14/16/18/20
  Czas działania: 3s/4s/5s/6s
  Komentarz: Umiejętność, którą moim zdaniem powinna otrzymać postać klasy support, ale skoro już jest, nie ma co na nią narzekać, bo bardzo się przydaje, szczególnie w walkach z Warlockami i Charmerami, którzy nie dają spokoju swoimi stunami. Dzięki tej umiejętności oprócz wyrwania kogoś z opresji dodatkowo przez kilka sekund mag (lub obdarowany sojusznik) staje się nie do zatrzymania. Należy przy tym pamiętać, że gdy już zostaniesz zastunowany nie możesz użyć tej umiejętności (a szkoda!), więc musisz nabyć trochę wprawy.
  Ciekawostka: Gdy na Magu działa negatywny efekt Word of Power Priesta (powodujący utratę dużej części many, gdy aktywujemy jakiegokolwiek skilla) i użyje w tym czasie tego skilla, mana nie zostaje stracona,  czyli Ennoblement jest "silniejszy" :)
   
   
   
  4. Rozwój postaci
  4.1 Statystyki i ekwipunek
   
  Moim zdaniem mag powinien osiągać jak najwyższy poziom bonusów (w kolejności):
  Life Steal (wysysanie życia) – zdecydowanie najważniejszy bonus dla maga. To właśnie dzięki niemu pozostali twierdzą, że Mag jest "OP". Wartość powyżej 20% pozwala siać spustoszenie. Użycie masowej umiejętności w grupę przeciwników w połączeniu z krytycznymi obrażeniami powoduje zazwyczaj pełne wyleczenie.
  Critical hit (szansa na zadanie zwiększonych obrażeń) – bonus niezbędny do zadawania konkretnych obrażeń.
  Skill Cooldown (regeneracja umiejętności) – im częściej mag może użyć skilla tym więcej potrafi zadać obrażeń i więcej jest w stanie wyssać HP.
  Penetration (ignorowanie obrony celu) – bardzo ważny w walkach z potworami oraz graczami posiadającymi dużo magic defence. Nie należy z nim przesadzać, gdy Mag większość czasu spędza z przeciwnikami o małej obronie magicznej.
  Resilience (do walk PVP) - redukuje otrzymywane obrażenia od graczy oraz zmniejsza ich szansę na zadanie Magowi obrażeń krytycznych. Absolutny must have w pojedynkach z innymi graczami.
  Powyższe bonusy są dla maga najważniejsze i należy je zwiększać kosztem innych.
   
  Pozostałe bonusy:
  Accuracy – jeżeli posiadasz umiejętność Dragon Eye na 4.poziomie i dość duży bonus Skill Cooldown to możesz zignorować wartość skuteczności ataku. W przeciwnym wypadku warto mieć go na tyle dużo, aby często trafiać w przeciwników.
  Attack Speed i Attack stength – dotyczą jedynie tzw autoataku, więc dla maga nie warto.
  Stun – jeżeli nie skupiasz się na walkach PVP raczej lepiej odpuścić sobie ten bonus.
  Rage –  bardzo interesujący i przydatny. Warto przynajmniej użyć runy w zbroi, aby była jakakolwiek szansa na czasowe zwiększenie obrażeń.
  Dodge – niektórzy sobie cenią ten bonus u maga, lecz uważam, że lepszym rozwiązaniem jest bariera.
  Damage Reflection – u Maga bonus nieprzydatny, bo eteryczna bariera „psuje” jego efekt.
  Solidity – przydatne gdy musimy wytankować jakiegoś bossa. Bonus jest powiązany z ilością obrony, lecz można go również zwiększyć używając runy.
  Resistance – daje szanse na unikniecie negatywnych efektów zarówno ze strony innych graczy jak i bossów. Wydaje mi się, że mag, który nie bierze udziału w walkach PVP nie musi posiadać go zbyt wiele.

  Warspear zmienia się dość dynamicznie. Aby uniknąć konieczności ciągłego aktualizowania poradnika zamiast prezentowania konkretnych przedmiotów, omówię jak powinny mniej więcej wyglądać. Moim zdaniem warto posiadać przynajmniej dwa rodzaje ekwipunku w postaci czapki, szaty, rękawic (paska - w pvp) i butów
  Pierwszy powinien posiadać dość sporo bonusu do HP, abyśmy mogli sami poradzić sobie z questami, bossami oraz na dungeonach, gdy nie ma w naszym party żadnego tanka. W tym celu można zaopatrzyć się w przedmioty setowe, które posiadają dodatkowe bonusy do punktów życia. Często spotykany jest tzw. "mix" setów, aby uzyskać ten bonus z obu zestawów.
  Drugi zestaw powinien charakteryzować się jak największymi obrażeniami, najlepsze bonusy to critical, penetration oraz cooldown. Ilość życia nie ma tutaj dużego znaczenia, ponieważ to nie my będziemy otrzymywać większość obrażeń, a to co otrzymamy powinna zrekompensować bariera wraz z life Steal.
  Opcjonalny trzeci zestaw może nam posłużyć do walk PVP z innymi graczami. Przedmioty można zdobyć za punkty zdobywane na arenie. Najważniejszy bonus to Resilience. Osobiście uważam, że powinniśmy go mieć jak najwięcej i dobrze wyampiony zestaw arenowy wystarcza do takich walk, lecz niektórzy rezygnują z 1-2 przedmiotów, aby dodatkowo zwiększyć ilość HP.
   
  Broń
  Moim zdaniem najlepsza broń dla maga posiada bonusy critical, penetration oraz cooldown. Pozwala to na maksymalne wykorzystanie ofensywnego potencjału Maga.
  Do walk PVP najlepiej zaopatrzyć się w broń za punkty z aren. Posiada ona bonus Ferocity, który zdecydowanie podnosi obrażenia zadawane wrogim graczom.
   
   
  4.2.     Rozwijanie umiejętności
  FB- Fire Ball
  TW – Time Warp
  SS – Stone Shutters
  IC – Ilusiory chains
  SUN – Sun Armor
  BG – Blazing Ground
  EB – Ethernal barrier
  DE – Dragon Eye
  FR – Frostbolt
  OV – Overload
  BF – Blinding Fire
  EN - Ennoblement
   
  Przykładowy build pod dungeony:
  LVL2 – FB 1, TW 2, SS 1, IC 1, SUN1
  LVL 4 - FB 1, TW 3, SS 1, IC 1, SUN1
  LVL6 - FB 1, TW 3, SS 2, IC 1, SUN1
  LVL8 - FB 1, TW 3, SS 3, IC 1, SUN1
  LVL10 - FB 1, TW 3, SS 5, IC 1, SUN1
  LVL 12 - FB 1, TW 3, SS 5, IC 1, SUN2
  LVL 14 - FB 1, TW 3, SS 5, IC 1, SUN3
  LVL 16 - FB 1, TW 3, SS 5, IC 1, SUN4
  LVL 18 - FB 1, TW 3, SS 5, IC 1, SUN5, DE 1,
  LVL 20 - FB 1, TW 3, SS 5, IC 1, SUN5, EB 3, DE 1
  LVL 22 - FB 1, TW 3, SS 5, IC 1, SUN5, EB 3, DE 2, BG 1
  LVL 24 - FB 1, TW 3, SS 5, IC 1, SUN5, EB 3, DE 3, BG 1, FR 1
  LVL 26 - FB 1, TW 3, SS 5, IC 1, SUN5, EB 4, DE 3, BG 1, FR 1, BF 1
  LVL 28 - FB 1, TW 3, SS 5, IC 1, SUN5, EB 4, DE 4, BG 1, FR 1, BF 1, OV 1
  Komentarze:
  ·        Jeżeli uważacie, że nie potrzebujecie aż tak dużej obrony, to punkty (2 lub nawet wszystkie) z Sun Armor najlepiej zainwestować w Time Warp lub/i Fire Ball.
  ·        Jeśli nie zależy Wam na przekazywaniu smoczego oka innym graczom, to można poświęcić jeden punkt umiejętności na coś innego.
  ·        Oczywiście równie dobrze można kupić Ennoblement zamiast Overload czy Blinding Fire, lecz moim zdaniem akurat pod Dungeony jednak lepiej zrobić jak na przykładzie.
   
  Przykładowy build PVP 1vs1
  Baza (oprócz walki przeciw healerom)
  LVL2 –   FB 2, TW 1, SS 1, IC 1, SUN1
  LVL 4 -   FB 3, TW 1, SS 1, IC 1, SUN1
  LVL6 -   FB 4, TW 1, SS 1, IC 1, SUN1
  LVL8 -   FB 5, TW 1, SS 1, IC 1, SUN1
  LVL10 - FB 5, TW 1, SS 3, IC 1, SUN1
  LVL 12 - FB 5, TW 1, SS 4, IC 1, SUN1
  LVL 14 - FB 5, TW 1, SS 5, IC 1, SUN1
  LVL 16 - FB 5, TW 1, SS 5, IC 1, SUN 2
  LVL 18 - FB 5, TW 1, SS 5, IC 1, SUN 3, EN 1
  Komentarz: Do walk PVP 1vs1 lepiej dac pkt w Fire Ball zamiast Time Warp, aby zadawać większe obrażenia zachowując dystans. Stone Shutters wymaksowane z powodu szansy na stuna, który w tego typu potyczkach jest na wagę złota. Dodatkowo warto zaopatrzyć się w trochę defa, stąd Sun Armor na 3.poziomie. W przypadku walki przeciw healerom lepiej przeznaczyć punkty z SUN na skill zadający obrażenia.
   
  Przeciwnicy bazujący na DPS (Damage per second)
  LVL 20 - FB 5, TW 1, SS 5, IC 1, SUN 3, EN 1, EB 3
  LVL 22 - FB 5, TW 1, SS 5, IC 1, SUN 3, EN 1, EB 3, FR 2
  LVL 24 - FB 5, TW 1, SS 5, IC 1, SUN 3, EN 1, EB 4, FR 3, BF 1
  LVL 26 - FB 5, TW 1, SS 5, IC 1, SUN 3, EN 1, EB 4, FR 4, BF 1, BG 1
  LVL 28 - FB 5, TW 1, SS 5, IC 1, SUN 3, EN 1, EB 4, FR 4, BF 1, BG 1, DE 1
  Komentarz: W walce przeciw tego typu graczom warto używać wymaksowanego Frostbolta, który zdecydowanie spowolni atak i zada mu konkretne obrażenia. Mag często będzie otrzymywał obrażenia, więc niezbędna jest tu również bariera na co najmniej trzecim poziomie (choć ja polecam czwarty). Takie walki trwają dość krótko, więc uważam, że DE na wyższym poziomie nie jest tutaj bardzo potrzebne.

  Przeciwnicy bazujący na skillach przejmujących kontrolę
  LVL 20 - FB 5, TW 1, SS 5, IC 1, SUN 3, EN 3, EB 1
  LVL 22 - FB 5, TW 1, SS 5, IC 1, SUN 3, EN 3, EB 1, FR 2
  LVL 24 - FB 5, TW 1, SS 5, IC 1, SUN 3, EN 3, EB 1, FR 2, BF 2
  LVL 26 - FB 5, TW 1, SS 5, IC 1, SUN 3, EN 3, EB 1, FR 3, BF 2, BG 1
  LVL 28 - FB 5, TW 1, SS 5, IC 1, SUN 3, EN 3, EB 1, FR 4, BF 2, BG 1, DE 1
  Komentarz: Aby mieć jakiekolwiek szanse na przykład z Warlockami należy poświecić kilka punktów w Ennoblement, aby ochronić się przed negatywnymi efektami. W przypadku bardziej doświadczonych (włączają nietykalność podczas naszego Ennoblement) musisz użyć dodatkowo kombinacji BF+FR, aby pokonać ich własną bronią, czyli stunem. Jeśli dasz się złapać w pętlę stunów i fearów to tylko błąd przeciwnika może Cię uratować....
   
  Przeciwnicy bazujący na obrażeniach z umiejętności
  LVL 20 - FB 5, TW 1, SS 5, IC 1, SUN 3, EN 1, EB 3
  LVL 22 - FB 5, TW 1, SS 5, IC 1, SUN 3, EN 1, EB 3, FR 2
  LVL 24 - FB 5, TW 1, SS 5, IC 1, SUN 3, EN 1, EB 3, FR 2, BF 2
  LVL 26 - FB 5, TW 1, SS 5, IC 1, SUN 3, EN 1, EB 4, FR 2, BF 2, BG 1
  LVL 28 - FB 5, TW 1, SS 5, IC 1, SUN 3, EN 1, EB 4, FR 2, BF 3, BG 1, DE 1
  Komentarz: Moim zdaniem walka z innym magiem to totalna loteria. Przewagę może dać to, czego Mag najbardziej nienawidzi, czyli stun (BF+FR)
   
  Przeciwnicy bazujący na leczeniu
  LVL 20 - FB 5, TW 3, SS 5, IC 1, SUN 1, EN 1, EB 3
  LVL 22 - FB 5, TW 3, SS 5, IC 1, SUN 1, EN 1, EB 3, FR 2
  LVL 24 - FB 5, TW 3, SS 5, IC 1, SUN 1, EN 1, EB 3, FR 3, DE 1
  LVL 26 - FB 5, TW 3, SS 5, IC 1, SUN 1, EN 1, EB 3, FR 3, DE 2, BG 1
  LVL 28 - FB 5, TW 3, SS 5, IC 1, SUN 1, EN 1, EB 3, FR 3, DE 3, BG 1, OV 1
  Komentarz: Tutaj nie ma co filozofować, trzeba JAK NAJSZYBCIEJ zabić wroga. Należy bić zdecydowanie więcej niż on leczy, stąd tak ofensywny build. Walka może się przeciągać, więc wymagane jest DE na poziomie pozwalającym na dużą regenerację many (aby móc bez przerwy używać wszystkich skilli) oraz na długotrwałą, dużą skuteczność ataku, bo nie może być mowy o żadnym dodge.

   
   
  PLUSY I MINUSY:
  + skille ofensywne działające obszarowo na nieograniczonej ilości potworów – idealne do farmienia i na wojnach
  + niezły tank, szczególnie przeciwko bossom używającym magii
  + świetna bariera ratująca tyłek
  + dzięki Time Warp szybko porusza się po mapie
  + bardzo dobry na dungeony
  + ciekawe umiejętności sprawiają, że gra magiem przynosi frajdę

   
  - bardzo słaby w pojedynkach 1vs1 – potrzebuje bardzo dużego ampu i odpowiedniego buildu, żeby rywalizować z innymi klasami. Z healerami praktycznie bez szans (no chyba, że jakieś totalne nooby)
  - mimo wszystko w niektórych sytuacjach trochę „papierowy”
  - najgorszy bonus frakcji – dotyczy to wszystkich profesji z Chosen
  - Time Warp oraz Stone Shutters działają jedynie w małej odległości od maga co zmusza go do walki „w zwarciu”
  - Desynchronizacja, czyli screen Bug (w „rzeczywistości” cel znajduje się w innym miejscu niż widzimy to na ekranie) , powoduje brak obrażeń mimo użycia skilli często powoduje irytację
  - brak stuna z prawdziwego zdarzenia
  - trudne rozwijanie postaci, nie jest samowystarczalna, brak heal (na początku prawie wszędzie potrzebna pomoc – no chyba, że macie mnóstwo potionów)
  - przechodzenie wyspy Chosen…. zawiłe i rozbudowane questy a expa za nie mało.
   
  Mam nadzieję, że poradnik rozwiał wątpliwości i pomógł dobrze poznać Maga. Jest to klasa, która miewa trudne początki i wymaga trochę cierpliwości, ale doświadczony, odpowiednio ukształtowany (i oczywiście WYAMPIONY :D ) staje się potężny. Mechanika gry tą klasą sprawia dużą frajdę i moim zdaniem przede wszystkim dlatego warto zastanowić się nad przygodą z Magiem w świecie Warspear.
   
 2. Like
  Williamo got a reaction from Percedal in Aviror prezentuje   
  Hey, witam.
  Jak już wcześniej wspominałem trwały prace nad ostatnim filmikiem (zmieniłem muzykę, tytuł oraz dodałem kilka scen)
  Tak więc prezentuję wersję v2:
  http://youtu.be/0qCZlB8XWwU
  Red - Die For You
  Rookiez Is Punk'd - In My World
 3. Like
  Williamo got a reaction from Percedal in Aviror prezentuje   
  Przedstawiam kolejny filmik:
  Tak więc zapraszam do oglądania, komentowania i subskrywowania mojego kanału :)  http://youtu.be/oGDvf2Z8iOY
  Disturbed - Enemy
  Adelitas Way - Sick
  Kevin MacLeod - Gaslamp Funworks
 4. Like
  Williamo got a reaction from Percedal in Aviror prezentuje   
  Arena 3x3 i...  :crazy:
  http://youtu.be/1mMqQKlGoDs
  Anberlin - True Faith
 5. Like
  Williamo got a reaction from Percedal in Aviror prezentuje   
  Williamo powraca...  :blush:
  http://youtu.be/3861JL_91OQ
  Sick Puppies - Anywhere But Here
 6. Like
  Williamo got a reaction from Percedal in Aviror prezentuje   
  Świąteczne Bossy i EPICKA nagroda  :crazy:
  http://youtu.be/PS8FJfKskaM
  Disturbed - Decadence
  Skillet - Monster
 7. Like
  Williamo got a reaction from Percedal in Aviror prezentuje   
  Hey. Witam wszystkich bardzo serdecznie z tej strony Aviror i dziś chciałbym wam zaprezentować kilka moich filmów z Warspear'a. Tak więc zapraszam do oglądania, komentowania i subskrywowania mojego kanału https://www.youtube.com/channel/UC1YWGJzlv35OKfmjwNTEfXg  :blush: ;) 
   
   
  TUTAJ ZNAJDUJE SIĘ PLAYLISTA Z WSZYSTKIMI FILMIKAMI:

   
  Taki amatorski filmik z gry na sam początek.  ::) 
  http://youtu.be/JvBntuI7cKE
  Breaking Benjamin - Dance With The Devil
   
   
   
  Kolejne wideo:
   
  http://youtu.be/SNkd5rU_QP0
  Adelitas Way - Criticize
   
 8. Like
  Williamo got a reaction from Percedal in Aviror prezentuje   
  Już jutro ruszam z nową serią filmów. Tym razem z gry AION jeśli byłby ktoś zainteresowany to zapraszam do wspólnej gry :)


  http://youtu.be/q6OCT_YeoU8

  ► Nick: Aviror (Elyos]
  ► Serwer: PL-Barus
×
×
 • Create New...