Jump to content

Isınma problemi !!!

babycore

Recommended Posts

:'( Nedense 3.4.4 güncellemesi ile birlikte gelen bir ısınma problemi ortaya çıktı.

[/color]Belkide cihazın android sürümünden kaynaklanabilir diye ilk GB 3.2.4 sürümüne düşürdüm aynı sorun devam ediyor.

[/color]İcs 4.0.4 sürümüne yükselttim yine aynı ve oyundan kaynaklı olduğu kesinlesti.

[/color]

[/color]Farklı bir patch yada güncelleme ile bu sorun çözülmeli diye bekliyorum.birçok arkadaşımda aynı sorunları yaşıyor.

[/color]Resmen cihaz patlayacak gibi ısınıyor.

[/color]Sayın moderator legionn bu ciddi bir konu lütfen gerekli yerlere bilgi ver.

[/color]Teşekkürlerimi sunar iyi oyunlar dilerim

Telefonun işlemcilerinden ve çekirdeğindende kaynaklı olabilir telefonun kaç ghz olduğum ve kaç çekirdeğe sahip olduğunu yazarsanız yardımcı olabilirim

Ilk once sadece Warspear acik olacak sekilde oynamayi deneyin sonra duzelmezse sesi ve muzigi kapatmayi deneyin. Yine olmazsa gelip buraya yazinki bende ileteyim :)

adminim bende de aynı sorun var ekstra hiçbir şey çalışmıyor ama telefon o kadar ısınıyor ki bazen tutamıyorum tam anlamıyla elimi yakacak kadar ısınıyor ayrıca bir tek bu sorun yok oyundayken bazen tel. çok kasıyor ve oyunu aşağı indiremiyorum veya tamamen kitlenip kalıyor...sanırım bunun nedeni oyunun rami ve işlemciyi sömürmesi ki buna bir çözüm bulunabilr gibi geliyor..

androidlerin tamaminda boyle bir problem olabilir (android tablette tablet yaklasik 66 derece oluyor oyun acikken, fakat symbian telefonda isinma derdim yok)

Arkadaşlar daha önceki versiyonlarda böyle aşırı ısınma yoktu olsa bile güncelleme ile duzelmeler oluyordu.

Kullandığım cihaz

(Sony Xperia Z)

( 4 çekirdek 2 gb ram 4x 1.5 ghz)

Android sürümü ( 4.1.2 jellybean)

2.ci cihazım

Sony Xperia Arc S 1 gb ram 1.5 ghz tek işlemci

Android sürümü (Ics 4.0.4)

Hatta kız kardeşimde

Htc one x 2 gb ram 4x 1.5 ghz )

Android sürümü (4.1.2 jellybean) var ve aynı sorun ondada mevcut.

Gereksiz uygulama yok kapalı ram ve işlemci mükemmel derecede yetiyor hatta oyuna tek çekirdek ilgileniyor 3 tanesi boşta rahat yani anlayacaginiz.

Oyunun müzik ve ses tonunu zaten hiç kullanmadım kullanmam.

Telefonun işlemcilerinden ve çekirdeğindende kaynaklı olabilir telefonun kaç ghz olduğum ve kaç çekirdeğe sahip olduğunu yazarsanız yardımcı olabilirim

Buyur arkadaşım cihazımin özellikleri tam olarak resmi sitesinde mevcut.

http://www.sonymobile.com/tr/products/phones/xperia-z/specifications/#tabs

2 gb ram ve her biri 1.5 ghz olan 4 çekirdek bu cihazda crysis 2 oynadım ama gel gelelim 2d olan warspear sıkıntı oldu :)

Ilgin için ayrıca teşekkürler.

Işınlanırken nasıl bir hata alıyosun?

Işinlanma yada başka birşeyde hata yok sadece ısınma problemi var.

Bazı uygulamalar aşırı derece gpu tüketir mobil veri ile birlikte kullanıldığından warspearın fazla olabilir bu arada crysis 2 android için yok yav pcdenmi bahsediyon anlamadım yada sen novayla karıştırdın

mobil bu ıınması gayet normal. 5800 kullanıyorum. 3g ile oyuna girince acayip ısınıo. Kasma vs de yok. Ayrıca arkadaşımda e5 var oyun hiç kasmıo. Telefona hard format atın kasma derdi kalmaz.

• 2 weeks later...

Hard fortmat degil farklı rom bile yükledim olmadı.

sorun düzeldi fakat v3.5.2 ile tekrar başladı. :facepalm: