Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

1. Past hour
  2. Greetings! Thank you for expressing your thoughts In the future, I ask you to do this in compliance with the established rules - Click here (Pay attention to points 5 and 6)
  3. suggestions for future updates well, these suggestions are for improvements in the quality of the game among other things. 1- Adding a personal store, for purposes of storing personal items or costumes that you are not wearing at the moment, would be added in the store miraculous expansions for this personal store. 2- Add in the miracle shop a vip package, with that vip you could have some things added. -10 stans free - 1x free skill swap option per day -free teleport -free 1x daily refresh -Among other things. 3- Add relics to expert skills. 4 - Increase the limit of missions that you can have simultaneously. 5- To allow some skins of two-handed weapons (swords, maces, spears, axes) to be equipped in staves, these skins are largely well devalued, and this would increase their value now some improvements or changes in the charmer well, charmer is my main class, and has some changes that would be most welcome in class, targeting mainly pve. ------VISUAL IMPROVEMENTS IN SKILLS 1 - dark prism: making it larger, and making the prism fall from a greater distance, would help you locate where you used the ability. 2- warrior healing: leave the ability with a stronger coloration 3- stone curse: increase the size of the stone 4- knowledge of the dead man: when the ability is loaded, a purple glow would remain around the charmer. 5- eye of the darkness: make a shield around the eye at the time of use of the skill, to give more clarity. -----GAMEPLAY UPGRADES 1- call: make the wolf behave as an ability to summon event helpers (ex "sebastian's help") -limit the charmer to have only 1 wolf evoked at a time; -change the health of the wolf that is fixed to a% of the value of the health of the master, add bonuses of ferocity in the wolves, penetration and criticism based on the status of the charmer. -improve the appearance of the wolf, to look more like a wolf. 2- otherworldly blessing: allow the charmer to use this ability on allies, to enhance the charmer healer. 3- otherworldly fire: increase the size of the stone and make only 1 stone fall, make the stone fall from a greater distance -make it a point and click ability, thus improving the use of this ability. 4- chaos' assistence: change in status of summons, change the health of the bird that is fixed, for a% of the value of the health of the master, add bonuses of ferocity in the bird, penetration and criticism based on charmer status. -make the bird attack 3yards away. 5- Goading: This is a skill I do not know why they have added to the charmer, but since they did. -make it affect enemies in the area. 6- energy manipulation: rework in this ability, making it an ability to command the helpers. -When using the skill you select one of your animals to use a specific skill. -Wolf: Use an area attack, dealing physical damage to nearby enemies. -Bird: removes the negative effects of the target. ----------GENERAL SUGGESTIONS -allow charmers to use two-handed apples. ---------SUGGESTION FOR NEW SKILL -summon dark dragon -summon a black dragon to help you in battles, attacking enemies and causing physical and magical damage -energy manipulation skill: causes the dragon to burn the enemies it attacks, duration of the 6s buff. -dragon range: 4yards. hp = 50% of charmer healt. 50% of the damage done would be physical and 50% would be magic. -this skill would prioritize to make hybrid charmers stronger.
  4. Today
  5. Я же сказал, что спрошу о возможности, за полтора года могло что-то измениться, я не могу быть в курсе всех технических моментов.
  6. Раньше вышка которой я был потключен часто перезагружалась, из за этого я почти каждий 5 раз вылетал с инста (года полтора это длилось, сейчас вроде починили). Сейчас вижу народ масово столкнулся с моей проблемой, о которой я много писал, создавал много предложений что бы увеличили время до вылета. Тогда мне написали что невозможно ничего сделать, а сейчас вижу пишет что можно попробувать увеличить время. Эх, как говорится земля круглая...😈
  7. То самое чувство когда лаги тебе не страшны, потому что ты даже не открываешь игру и понимаешь что ты принял правильное решение покинуть проект.
  8. Какие шмотки можете посоветовать на друида 16 уровня? И какие шмотки стоит прикупить позже?
  9. Да, походу Себастьян опять шалить принялся. И что интересно, как по будильнику, гад, работает.
  10. Ввести это без перезагрузки и пересборки клиента не получится, а это займет порядочное время. А вообще о возможности этой фичи я поговорю с разработчиками, возможно это время получится увеличить.
  11. Hello! We are aware of the problem and do everything possible to eliminate it. Sorry for any inconvenience
  12. Сейчас опять на Амбере вылеты массовые)) Я понимаю что вы работаете над исправлением, но чтоб не созвадать новую тему с предложением, предложу тут, все равно прочтете, и передадите ее, если понравится)) Предлагаю чтоб если перс вышел/выкинуло с игры, сделать так чтоб в течении 2х минут перса не выкидывало с инста... Это мобильная игра, всякое бывает, телефоны теряют связь, позвонили, девушка спросила "ты что опять играешь" и пришлось свернуть игру со словами "Нет дорогая, я тебя внимательно слушаю"... Вообщем ситуаций много, сделайте так чтоб было хотябы 2 минуты чтоб вернуться и игру и не выбрасывало с событий и инста...
  13. Ордер не просто вдохновлён варкрафтом, ордер это копия варкафта с заменой текстур и сюжета...
  14. Провалено пишет именно у тех, у кого провалено, и не в мировом чате, а только для членов этой гильдии. А вот в случае успешного прохождения пишет в мир: Гильдия такая-то успешно завершила событие "Нагайна".
  15. Greetings,i have to report a problem on the american server Recently,i was doing a dungeon run on blissful isle,then suddenly i got lag,and this is not all,i also got lag while on dynamic event,and im not the only one,another friend of mine had that problem too this might affect game experience,so we need to find a solution to this problem,so everyone can play without any problems Thank you for reading
  16. Я не могу дать точного ответа на этот вопрос, техники делают все возможное.
  17. Зашёл на своего старенького разбойника, а тут посылки из далекого прошлого, которые никак не было времени забрать. Теперь же, вот: bandicam_2019-04-18_17-31-56-146.mp4
  18. I can't promise you any compensation now. We can't make sure that the problem has been solved completely... After that, it will be necessary to estimate the scale of the disaster.
  19. Когда лаги прекратятся ? Кто будет вынос возвращать ? играть не возможно уже... в инст стримаешься зайти
  20. Люди не могут уволиться с работы чтобы рвать спину в игре, они приходят с работы и хотят поиграть вечером пару часов, и "всовывают" свои деньги они потому что не хотят, чтоб их рвал в клочки любой школьник рвущий спину в игре 24/7. Вообще если никто не будет "всовывать" в проект свои деньги, проект закроется, и вам уже негде будет рвать спину. Следует быть благодарным этим людям, мы играем за их счет, они вкладывают деньги в развитие нашей любимой игры. Я, как не донат, вообще не понимаю на что вы жалуетесь. Раньше когда эфирка была 50к для недоната было заоблачной мечтой собрать себе плащ или амуль перекрафт, сейчас же в перекрафт не одет только уж совсем ленивый, недонам стало куда проще его собрать, цена на те же слитки например осталась прежней, сколько раньше нужно было продать слитков чтоб купить эфирку и сколько сейчас. Догнать очень просто, качать перса на максимальный уровень, одевать хорошо, благо возможность эта сейчас есть у всех и активно играть, бегать высокоуровневые инсты, фармить рб, ходить те же пили и мару. Хуже все стало только у фармеров нубы и ирса, ну так так и должно быть, любые игры поощряют рост в уровне и все самое вкусное всегда на хай уровнях.
  21. Спасибо за понимание, мы не подведём ваше доверие!
  1. Load more activity
  • Create New...