Jump to content

Symbian - błąd certyfikatu i łamanie systemu dla zielonych


Eshirael

Recommended Posts

 

Niestety symbian jest systemem, w którym większość aplikacji, zanim zainstalujemy, musimy podpisać certyfikatem. Jest to uciążliwe, dlatego poniżej zamieszczam krótki poradnik, jak "shackować/złamać" symbiana

 

Zarejestruj się na stronie http://cer.opda.cn/en/index.php?module=index&action=login później zaloguj i zatwierdź certyfikat poprzez podanie swojego imei (*#06# w telefonie). Po zatwierdzeniu po około dobie certyfikat zostanie wyrobiony. Szukasz w internecie programu HelloOX, podpisujesz go na tej stronie opda wyrobionym już certyfikatem, instalujesz po podpisaniu na telefonie, uruchamiasz go i telefon zostanie shackowany - możesz instalować wszelkie aplikacje bez podpisywania, modyfikować telefon poprzez np. wrzucenie efektów przejściowych kastor, używać aplikacji bazujących na bibliotekach pythona, wrzucać nowe homescreeny najczęściej przygotowane przez bardziej zaawansowanych symbianowców zwykle na bazie softów z innych telefonów. Polecam się zainteresować tematem, symbian ma spore możliwości.

 

Jak będziesz mieć jeszcze jakieś wątpliwości, pisz. Albo jak nie będziesz mógł zrobić wg instrukcji podaj swój imei, a ja ci wyślę na privie gotowy podpisany plik do zainstalowania.

 

 

Jeśli jednak masz pewne bezpodstawne obawy, czy nie stracisz gwarancji, wystarczy się zarejestrować na tej samej stronie i każdą aplikację podpisywać w dokładnie taki sam sposób, jak HelloOX.

Link to comment
Share on other sites

Niestety Ogi pamiętaj, że 5230 nie można shackować. Mimo, że jest low-end'em, jest stosunkowo mlody i zabezpieczyli się przed tym. Jedyne, co możesz zrobić, to sflashować softa, w necie na ten temat jest sporo, polecam na 5230 "C6 Photon", ale z tym już więcej zabawy i zawsze, zanim zaczniesz flashować, miej przygotowaną oryginalną wersję, jakby coś nie poszło, żebyś nie został na dłużej bez telefonu. Samego urządzenia popsuć tak nie można.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

 

1. Instalujemy UMUNokiaHack.sisx. Po instalacji uruchamiamy dany program.

 

 

2. Akceptujemy pytanie o połączenie (można użyć Wifi).

 

 

3. Akceptujemy Trial key.

 

 

4. Akceptujemy Licence.

 

 

5. Klikamy Yes.

 

 

6. Klikamy No i później OK.

 

 

7. Klikamy OK, Wybieramy 123, Ponownie wpisujemy 123.

 

 

8. Klikamy Options->Anti-Virus.

 

 

9. Idziemy do Quarantine.

 

 

10. Wchodzimy w Opcje->Restore->Klikamy Yes.

 

 

11. Wychodzimy z programu i odinstalowujemy UMU Mobile Security.

 

 

12. Wpisujemy hasło 123 przy odinstalowywaniu.

 

 

13. Instalujemy RomPatcher 3.1+, uruchamiamy go, akceptujemy patch Oper4all i mamy dostęp do wszystkich folderow.

 

 

14. Akceptujemy patch installserver i możemy się cieszyć złamanym systemem, nie trzeba już podpisywać aplikacji.

 

 

 

 

Pobierz:

http://www.4shared.com/file/VqxQcQ2p/UMUNokiaHack.html

 

 

 

 

Pobierz:

http://www.4shared.com/file/zYAT4AxD/RomPatcherPlus_31.html

 

 

 

 

Pobierz:

http://www.4shared.com/zip/_Z_PiGwX/installservers_pack.html

 

 

Sprawdzone na Nokia 5230, Nokia 5800, Nokia N78, Nokia N79, Nokia N96, Nokia N95, Samsung SGH-L870.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Zainstalowałem tego rom pathera ale jak go otwieram to nie ma nic w srodku a po zatym install server nie hce mi się otworzyć na pc (win7) nokia c6-00 s60v5  :'( Proszę o pomoc!

Link to comment
Share on other sites

www.so.pwn.pl Powinno pomóc.. Bynajmniej po części.

 

Niech ten rzuci kamień kto bez grzechu jest. Taki jestes inteligentny i święty? Może byś poszedl na uczelnie wykladac poprawna polszczyzne? Osiagnales cos wielkiego w zyciu ze sie tak co chwile wymadrzasz? Oddajmy pokłon wielkiemu Mędrcowi Flaszkowi. Krew mnie zalewa jak tylko widze te Twoje wypowiedzi o kant dupy potłuc. Jeszcze nikomu normalnie nie pomogles tylko sie dopieprzasz. No co za czlowiek. skad sie tacy biora. Ego wieksze niz wzrost. "CO to nie ja". Skoncz szkole, a potem sie wymadrzaj. WIelu ludzi spotkalem ale Ty jestes wyjatkowo niepokorny.

P.S. Santor wybacz offtop ale nie wytrzymalem. Kolega prosi o pomoc a ten podaje strone slownika ortograficznego. No udusilbym na miejscu.

 

 

 

 

 

#Santor

W pełni Cie rozumiem i popieram. Wielka szkoda ze nie moge warnów dawać...

Link to comment
Share on other sites

Zainstalowałem tego rom pathera ale jak go otwieram to nie ma nic w srodku a po zatym install server nie hce mi się otworzyć na pc (win7) nokia c6-00 s60v5  :'( Proszę o pomoc!

 

Na dysku C lub E musi być folder związany z RomPatcherem. Sprawdź czy tam są pliki Oper4all.rpm oraz installserver.rpm, rozszerzenie może być różne. A tego installserver.exe na komputerze nie ruszaj on jest nie potrzebny dla nowicjuszy w łamaniu systemu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...