Jump to content

Questowanie, czyli jak wzmocnić postać


Eshirael

Recommended Posts

 

Na samym początku warto podkreślić, że w grze Warspear nie zdobywa się jako takiego poziomu. Robiąc questy, zdobywasz reputację w swojej frakcji. Gdy zdobędziesz jej odpowiednią ilość, zdobywasz następną rangę, która jest wyświetlana przy nicku. Jeden "^" to pierwsza ranga, z którą zaczynamy grę, później analogicznie ilość rośnie. Powyżej trzeciej rangi możliwe, że zmieni się kolor znaczka, bądź zastąpi go jakiś inny - na chwilę obecną ciężko powiedzieć.

 

 

Wymagania reputacji na rangę/bonus:

1. Początek gry

2. 75 reputacji / 100 hp -> ~220 hp, +10 ataku, +10 obrony (naprawdę niewiele)

3. 200 reputacji / Znowu +10 ataku i obryny. Hp już w zależności od profesji, rangerem mam około 360 hp, a blade dancer ma 440

4. 1200 reputacji / Chwilę zajmie, ale jeśli naprawią NPC niedługo się podzielę

 

 

Należy zwrócić uwagę na fakt, że praktycznie nie zwiększa się ani obrona, ani atak. Można je zwiększyć poprzez kupowanie itemów w sklepach. Póki co jedynym sposobem na zarabianie pieniędzy jest sprzedawanie wszystkich itemów z potworów, oraz czasowych itemów będących nagrodą z questów. Najlepszymi potworkami do farmienia na pierwszej wyspie są Will'o'wisp'y (w górę od pierwszego miasta), później ewentualnie Bear'y, chociaż porównywalnie, jedynie na plus mniej klikania. Czasem warto się wstrzymać z kupnem przedmiotów - kilka razy farmiłem, kupiłem i po jakimś czasie identyczny item otrzymywałem jako nagrodę z questa.

 

 

Przy wyborze itemów z questów należy się kierować profesją. Przy armorach różne są dla blade dancerów (pierwsze) i różne dla rangerów/druidów (drugie/trzecie). Broń w zależności od profesji analogicznie do otrzymanej z pierwszego questa.

 

 

Questy możemy podzielić na 5 typów:

1. Zabij odpowiednią ilość potworów

2. Uzbieraj odpowiedną ilość quest itemów z potworów

3. Uzbieraj odpowiednią ilość itemów z wykopków/kwiatków/itp (zazwyczaj po kliknięciu trzeba czekać kilka sekund, w tym czasie nie możemy zostać zaatakowani)

4. Aktywuj kamienie/drzewa/itp na mapie

5. Zabij elite monstera lub bossa (do bossów zwykle potrzeba silnej drużyny)

 

 

Całość się powtarza aż do znudzenia, część questów wykonywana jest w jaskiniach, gdzie bywa gęściej potworów. Gra nie jest nudna, w przeciwieństwie do innych mmorpg'ów, w których przez wiele godzin trzeba zabijać te same potwory.

 

 

Kolejni NPC z questami są odblokowywani w miarę zdobywa reputacji. Jeśli wykonałeś wszystkie questy (nawet czasem pomijając bossa, jeśli nie masz druzyny) ZAWSZE masz kolejnego questa do zrobienia. Zwykle sprawa wygląda tak, że ostatni quest danego NPC kończy się u następnego, który daje kolejne. Jeśli nie daje innych, poszukaj w głównym mieście, w mieście gdzie ostatnio robiłeś questy lub w ostateczności przebiegnij całą mapę. Staraj się wykonywać wszystkie questy, albo nowe NPC się nie odblokują.

 

 

Mam nadzieję, że poradnik pomoże początkującym.

Link to comment
Share on other sites

Warto wspomnieć że im więcej reputacji mamy tym lepiej będzie dana frakcja nas traktować. Na razie tego nie widać ale będzie to zauważalne w przyszłości. Na razie każdy jest w swojej frakcji traktowany jako 'friendly'.

 

A to małe zestawienie wymaganych punktów reputacji na kolejne awanse:

0-4999 Friendly

5000-14999 Honored

15000-34999 Revered

35000+ Exalted

 

Jak widać maksymalna ilość punktów do zdobycia to 35000 i mamy najwyższą rangę :D

 

Eshi pewnie sie zastanawiasz skąd to wiem G

Link to comment
Share on other sites

I pewnie mi powiesz :D Później trochę przysiedzę na ruskim forum, dam nawet przez translatora i jakieś bardziej oficjalne informacje wypiszę. I tak im później tym lepiej, bo nie jest powiedziane, że to co było w betach, dokładnie tak samo będzie wyglądać w update'ach.

 

A propos 35k jako max - nie wiadomo, czy do 35k robione jest na questach, pozostałe mogą być za zabicie wrogów.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

:clapping: Świetny poradnik - warty przeczytania  :clapping:

Bardzo dobry poradnik dla zaczynających grę  :blush:

Kiedyś jak grałem w warspear to kompletnie nic nie rozumiałem i skończyłem w ten sposób grę..

Teraz jak już powstało polskie forum i ten o to poradnik od razu powróciłem :crazy:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...