Jump to content

Yeniler İçin Dev Rehber


MahzunDruid
 Share

Recommended Posts

 Herkese merhaba, oyuna yeni başlayan arkadaşlarımız için bildiğim her şeyi en ince detayına kadar aktarmaya çalışacağım. Umarım faydalı olur. 

Evet, bildiğimiz gibi oyunda 4 tane ırk var. Bunları ve zorluklarına göre ele alırsak ;

Chosen=İnsanlar

Elf ırkı ile dostturlar ve karakterlerin yetenekleri görsel açıdan çok iyidir. Ama yeni başlayan birisinin ilk adayı(Langasard) bitirene kadar oyunu bıraktıracağından şüphe yok. :) Yeni gelen karakterlerden olan ''Seeker'' MC de ki ''Rogue'' karakteri gibi görünmez olabiliyor.

 

Firstborn=Elfler

İnsan ırkı ile dostturlar ve ilk adadaki görevler oyunun en basit görevleridir. Yeni başlayan birisi ufak yardımlar ile bir veya iki gün içerisinde ilk adayı(Melvendil) bitirerek ''İrselnot'' yani 2. ada da dost ırkı olan oyuncular ile çabucak buluşarak, yeni içeriklere kavuşabilir. Tavsiyem bu ırk ile başlamanız. Hangi karakteri seçmeliyim derseniz, ''Blade Dancer'' başlangıç için uygundur. Çünkü healer kasmanız biraz zorlanmanıza neden olacaktır.

 

Mountain Clans=Dağ Klanı ''MC'' Olarak ta bilinirler.

Açıkçası Mc ve forsaken de çok fazla oynamışlığım yok, ama görevlerinin elf ırkı gibi basit olduğunu söyleyebilirim. 2. haritada görev yaparken aniden birisinin saldırdığını görürseniz bir ''Rogue'' tarafından Ganklanmışsınızdır :D Görünmez olma gibi skilleri ile birlikte biraz da 350 civarı damage yaparsanız bolca eğlenebilirsiniz.

 

Forsaken=Terkedilmişler

Bu ırkın ilk görevlerinin ''Chosen'' gibi olduğunu biliyorum. Yeni başlayanlar için zor bir başlangıç olacak. Ama summoner tarzı oyunculuğu olanlar için yeni gelen classlardan olan ''Charmer''i seçmelerini öneririm. Support ve Tank rolleri mevcuttur. Benim herzaman ki düşüncem, İlk başta mc veya elf ile başlayarak, kendinizi geliştirip maddiyat ve dost sahibi olduktan sonra diğer ırkınıza geçmenizdir. 

 

Para, Level kasma ve bazı tavsiyelerim:

  1. Oyunda kim olursa olsun isterse 1 yıllık arkadaşınız, account kesinlikle vermeyin. Dımdızlak ortada kalırsınız. Kimse gözünüzün yaşına bakmaz.
  2. İlk adada görevleri yaparak onlardan elde ettiğiniz zırh, aksesuar, silah gibi itemleri yenisini elde ettikten sonra tavsiyem npclere satmanızdır. O itemleri hiçbir oyuncu almaz. Potları ve scrollları da aynı şekilde npclere satınız.
  3. Görevlerden elde ettiğimiz None yani takas edilebilir +basma eşyalarını (Sphere of Damage Enhancement I) Biriktirerek markete piyasasına uygun olarak koyabilirsiniz. Kullanmanız size pek bir fayda vermeyecektir. Eşyalarınızı dahi yakabilirsiniz.
  4. + Basma işlemlerinde +1 den sonra yapılan her işlem için yanma oranınız artacaktır. Başlangıç itemlerini +2 ya da+3'ten sonra ellemeyin %90 yanacağından emin olun. Değerli bir eşyanız olur ise, ''Sign of Imperishability'' adlı eşyayı ''Spheres'''ler ile kullanarak yanma oranını 0'a düşürebilirsiniz. 
  5. Bosslar'dan ve Dungeonlar'dan elde ettiğiniz eşyaları biriktirerek markette veya npcye satabilirsiniz. Elde ettiğiniz eşyayı ilk olarak marketten piyasasını öğrenerek eğer değerli ise yine markette veya Trade Chat'te satabilirsiniz. Bir müddet sonra ihtiyacı olan oyuncu size pm yoluyla ulaşacaktır.

Craft işine sakın bulaşmayın, birazcık lüküs işidir bu :) batarsın ve işin içinden çıkamazsın. Zengin isen ve iyi bir craft silahı alacaksan, yapan güvenilir birisini bulmanı daha iyi. Zaman ve paradan tasarruf etmiş olursun. 

 

Rehberi zamanla düzenleyip daha anlaşılabilir bir hale getireceğim. İçerisine yeni içerikler eklemeye çalışacağım. 

Bu arada, Server seçimini Us-Sapphire veya Eu-Emerald olarak yapınız. Türk oyuncular bu serverlarda daha fazladır.

 

Bana oyun içerisinden,

     Eu-Emerald

  • Turkmental
  • Kalbim
  • Haradgirl

Olarak ulaşabilirsiniz. Elimden geldiği kadar bilgi ve görev yardımı açısından yardım etmeye çalışırım. Anadolu isminde 1 level Küçük bir guildim var :) Zamanla büyütmeyi düşünüyorum.

 

Eu-Emerald

#Mahzuni

Mahzuu.png

Edited by MahzunDruid
Link to comment
Share on other sites

 

Oyunda kim olursa olsun isterse 1 yıllık arkadaşınız, account kesinlikle vermeyin. Dımdızlak ortada kalırsınız.

 

ifadesi kesinlikle doğrudur

bi arkadasim bana 22 lv rangerini beles verdi bir gün takıldim sonra hem onun bana verdiği hesap hem benim hesabım hemde(ne alakaysa) benim ikinci hesabım ban yedi 3-4 gündür yeni oyun bakıyorum fifa mobile güzel gibi ondan devam ederim :)

 

Edited by serhannn
sanane lan topraam
Link to comment
Share on other sites

On 8/1/2017 at 7:42 PM, serhannn said:

 

Oyunda kim olursa olsun isterse 1 yıllık arkadaşınız, account kesinlikle vermeyin. Dımdızlak ortada kalırsınız.

 

ifadesi kesinlikle doğrudur

bi arkadasim bana 22 lv rangerini beles verdi bir gün takıldim sonra hem onun bana verdiği hesap hem benim hesabım hemde(ne alakaysa) benim ikinci hesabım ban yedi 3-4 gündür yeni oyun bakıyorum fifa mobile güzel gibi ondan devam ederim 🙂

 

Aynen kardeşim

Edited by HeartsBane
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...