Jump to content

Galaxy Mini - problem z grą


Tecedos

Recommended Posts

Witam,  mam pewien problem z grą - telefon sie bardzo grzeje temp. baterii dochodzi do 45 stopni w telefonie. Telefon jest tak goracy jakby sie go wyciagnelo z piekarnika. Mam bardziej wymagajace gry 3D i telefon sie tak nie grzeje..wiec w czym jest problem ? Wy tez tak macie ? Jak temu zaradzic ?

Link to comment
Share on other sites

To jest normalne w telefonach. Procesor pracuje i się grzeje, a wiesz że wentylatora komórka nie ma. Ja dla przykładu mam Nokie 5230(w serwisie jest), którą jak gre zminimalizuje i zostawię telefon, to temperatura baterii i pod baterią wynosi tak 25 stopni czyli normalna temperatura, jednak gdy ostro gram i przechodzę miedzy mapami itp. to mi temperatura podchodzi pod 60~75 stopni i tak się utrzymuje długi czas jak gram. Jednak gdy tak jak ostatnio w wigilie rano włączyłem telefon grałem cały dzień i po pasterce wygrałem całą noc to po jakiś 10 około godzinach utrzymywania się ~70 stopni, temperatura zaczęła gwałtownie rosnąc aż doszła do 78 stopni dostałem alert systemu, potem do 80 i telefon się wyłączył. Musiałem telefon wrzucić do lodówki na 15 minut(+ 1 stopień). Galaxy Mini ma większy procesor pewnie niż mój Mhz 434 więc dlatego mniej się grzeje do 45 stopni, ale uważaj żebyś nie dochodził do granicy maksymalnej temperatury oznaczonej na baterii. Ale skoro masz większy procesor to raczej procesor nie będzie się grzał tak jak mi.

Link to comment
Share on other sites

No tak, ale wymacie telefon z z systemem Symbian, a ja mam z androidem. Ja mam procesor 600Mhz, gram na taktowaniu 245/650Mhz. Tak, ale ta gra nie jest tak wymagająca żeby się tak grzać, gram w super wypasione graficznie gry 3D i telefon się tak nie grzeje...jak gram w Warspear to mógłby,m jajka smazyc na telefonie...

Link to comment
Share on other sites

ciezko okreslic dlaczego tak masz... Ale roznie gry dzialaja na oba takie same telefony.. Jednemu sie grzeje innemu nie wszystko na to sie sklada zasoby fona ile aplikacji zainstalownych jaka bateria itd

 

 

 

Yea Wilku wrocil z wczasow :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

80stopni to bys poparzyl sie a klapla tylna by sie stopila. Procek tez by sie sypnal masc odbierająca cieplo z procka by po prostu splynela z niego. To jest procek arm wiec niejest wytrzymaly na wysokie temperatury

Link to comment
Share on other sites

jezeli laczysz sie przez 3g zmien na edge, 3g obciaza dodatkowo tela i przed wlaczeniem gry wylacz dodatkowe uslugi w tle mi na sg na 3g tez sie grzal a na edgie nie.

Link to comment
Share on other sites

To że sie telefon kotłuje to normalne, nieważne jaki ten telefon jest. Trzeba co mniej więcej 2 godzinki zrobić baste na 15 min żeby sie bateria uspokoiła ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...