Jump to content

[2014.04.22] In development: Tworzenie przedmiotów - Craft


Recommended Posts

Опубликованное фото

 

 

 

 

Cześć wszystkim,

Aigrind z tej strony.

 

Duzo czasu minęło od ostatniego postu z serii “In development”, w której dzielimy się interesującymi rzeczami z naszego dev teamu. Dużo fajnych rzeczy się wydarzyło od ostatniego razu: stworzyliśmy nowe instancje  i umiejętności. Braliśmy udział  w jednym z najbardziej prestiżowych konkursów Best App Ever Awards w kategorii “Best MMO game”. Ilośc  graczy ciągle rośnie tak jak liczebnośc naszego zespołu, i to jest prawdziwie pozytywna dynamika!

 

Tak długo  jak część naszego teamu ulepsza istniejące elementy, reszta tworzy nowe feature  i umiejętności w tym crafting (rzemiosło). Tak żołnieże, dobrze myślicie,niedługo będziecie mogli tworzyć cenne przedmioty. Jak wygląda craft w naszej grze? Od czego będzie zależny?

 

Głowne założenia

 

Craft w  Warspear  jest umiejętnością pozwalającą tworzyć zbroje, bronie, mikstury i będzie okazją do zarobienia troche golda.  Trofea z potworów, nieprzydatny ekwipunek itp - wszystko się przyda. Teraz każdy może tworzyc przydatne przedmioty bez spędzania wielu godzin na instancji licząc na szczęście. Jednak instancje beda dawaly mozlilwosc zdobycia rzadkich surowców  do craftu i bedą dodatkowym źródłem dochodów dla graczy lubiących PvE. Najważniejszą rzeczą jest to że będziecie mogli tworzyć najpotężniejsze przedmioty w grze właśnie za pomocą craftu. Wygląda nieźle, nie?

 

Nasz głowny game designer Sergey Bortsov (Możecie go aktualnie spotkać na naszym forum pod nickiem Elluminacia) opowiada nam o crafcie.:

 

Głownym założeniem systemu craftu jest alternatywna możliwość zdobywania przedmiotów w naszej grze. Teraz możesz je zdobyć huncąc bossy, ale tak jak wiecie szansa na drop nie jest zbyt duża więc gracze spędzają dużo czasu zanim zdobędą oczekiwany przedmiot. Craft jest prawdopodobnie rozwiązaniem na ten problem.

 

 

Do craftu naprawde dobrych przedmiotów będziesz potrzebował specjalnych surowców, które nie są możliwe do wytworzenia poprzez craft, będziesz musiał je zdobyć w grze (np  z bossów) lub jako nagrodę z instancji. Nie martwcie się, szansa na drop surowców będzie większa niż na inne itemy.

 

Przedmioty mogą być także niszczone w celu uzyskania zwykłych surowców do craftu, ale istnieje także szansa na uzyskanie tych cenniejszych.. Im wyższy poziom niszczonego przedmiotu tym więcej surowców dostaniemy, proste, nie?

 

Jak wygląda  craft?

 

Chcemy dać naszym graczom możliwość rozwoju nie tylko poprzez wbijanie poziomów postaci ale też w trochę inny sposób, jak w Artisan(??). Każdy gracz może się stać się sławnym na cały serwer, wycwiczonym craftman’em,  mieć respekt u innych graczy i sporo zleceń od innych. Podczas tworzenia systemu craftu wzieliśmy również pod uwage wszystkie sugestie i propozycje graczy.

 

W rezultacie po ciężkich negocjacjach nasi game designerzy zdecydowanali nie podążać za ideą odnoszącą się do specjalnych nauczycieli profesji, uczenia się nowych receptur i specjalnie wyznaczonych miejsc do craftu jak to jest z robione w wielu innych mmo. Musicie się zgodzić że to jest nuuudne, szukanie odpowiedniego  NPC,  uczenie się recept, stanie godzinami i patrzenie na proces tworzenia zwykłego miecza. I dlatego craft w Warspear jest dostępny zawsze i wszędzie. Wsyzstkie przedmioty będą tworzone bez potrzeby ciągłej uwagi.

 

Опубликованное фотоОпубликованное фото

Опубликованное фото  Опубликованное фотоОпубликованное фото

 

 

Będzie dostępne 8 profesji craftu (w zależności jaki przedmiot będziemy chcieli stworzyć):

-Bronie magiczne (Dzidy ;) );

-Bronie do walki wręcz (miecze, topory, włocznie itp);

-Bronie dystansowe (łuki i kusze);

-Cloth armor (szmatki dla klas magicznych);

-Lekkie pancerze;

-Ciężkie pancerze;

-Akcesoria (pelerynki, amulety itp);

-Alchemia (jedzenie, mikstury, kulki dmg/def itp)

 

Tabela Craftu będzie dostepna od 10 poziomu. Tak jak pewnie zauważyliście każdy będzie mógł wyuczyć sie każdej profesji od pierwszego poziomu aż do 15. Im wyzszy poziom w danej profesji tym wyższy poziom wytwarzanych przedmiotów. Nie chcemy was ograniczać do dwóch czy trzech profesji, będziesz mógł zdobyć maksymalny poziom we wszystkich (dla każdej profesji poziom craftu jest oddzielny)

Jak rozwijać swoją profesje?

Aby rozwijać się w jakieś profesji będziesz musiał wykonywać po prostu przedmioty związane z tą profesją. Będziesz widział swój postęp na pasku postepu przy poziomie w danej profesji.Ważne żeby pamietać że jeśli wykonujesz przedmiot z profesji np “Cloth armor” to tylko dla tej profesji zostaną naliczone punkty doświadczenia.

 

Kazdy bedzie mogl wytwarzac kilka przedmiotow jednoczesnie (tyle ile bedzie posiadal specjalnych slotow). Na poczatku  każdy będzie miał jeden, po tem liczba będzie się zwiększała poprzez wykonywanie różnych zadan zwiazanych z craftem.

 

Tworzenie przedmiotów i zadania związane z Craftem

 

Po wybraniu profesji będziesz widział listę dostępnych zadań. Nowe zadania bedziesz mógł odblokować poprzez zdobywanie kolejnych poziomów w danej dziedzinie. Więc będziesz wykonywał rózne przedmioty wykonując te zadania.

 

 

 

 

 

Do wykonywania tych zadań będziesz potrzebował specjalnych licencji i odpowiedniego zestawy surowców.License jest obowiązkowym przedmiotem do wykonania przedmiotu, bez niej nie wykonasz zadania nawet jelsi masz potrzebne surowce i odpowiedni poziom.Sa rózne typy licencji. Te najgorszej jakości dają po prostu mozliwocs wykonania zadania. Te lepszej jakości dodatkowo daja rózne bonusy takie jak zmniejszenie czasu wykonywania  przedmiotu lub zmniejszenie kosztu.

Występują 4 typy:

Beginner’s Crafting license - najprostsza, nie daje bonusow.

Disciple’s Crafting license - zwiększa ilość surowców otrzymanych po wykonaniu zadania.

Prentice’s Crafting license - zwieksza ilość doświadczenia w danej profesji po wykonaniu przedmiotu.

Master’s Crafting license - zmniejsza czas oczekiwania na wykonianie przedmiotu.

Beginner’s license będzie dostępna u kazdego kupca do kupienia za złoto. Inne bedą dostepne w Miracle Shop lub do kupienia od innych graczy.

 

Surowce.

Bedziesz potrzebował określonych surowców do wytwarzania przedmiotów. Bedziesz mógł je zdobyć poprzez zabijanie potworów  lub wytwarzanie w Craft taskach.  Możesz je także kupic od innych graczy poprzez Dealer’a.

Są dwa typy surowców: ogólne i specjalne. Ogólne będą potrzebne do wytwarzania itemków z określonej  profesji np skóra do przedmiotów typu ‘Light armor”, te surowce również będzie można wycrafcic. Specjalne surowce są istototne podczas wykonywania specjalnych przedmiotow (rare i unique). Surowce specjalne będą bardzo wartościowymi rzeczami, ponieważ będzie można je zdobyć tylko z boss’ów lub ze zniszczenia rare itemków.

Przetapianie itemów(disassembling).

Przetapianie jest operacją, która pozwala niszczyć przedmioty (wszystkie z statusem: equipment i none) i otrzymywać za to surowce. Ilość otrzymanych surowców będzie zależeć od poziomy, jakośći i typu niszczonego przedmiotu.

 

 

 

Na koniec naszej opowiastki chcemy was poinformować że craft jest ostatnim stadium przygotowań do długo wyczekiwanego Ayvondil. Craft będzie dostępny po następnym update (już bardzo niedługo, śledźcie ogłoszenia). Mozecie to przemyśleć i podzielić się z nami swoimi odczuciami. A my nadal chcemy ulepszac najnowszę featury - Dungi, expert skille i Craft.  Teraz obejrzyjcie garść screen’ów  z Ayvondil.

 

 

 

Macie jakieś pytania? Zadaj je http://forum.warspear-online.com/index.php?topic=105535.0 a postaramy się odpowiedzieć.

Powodzenia  i do zobaczenia w grze ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...