Jump to content

Bu oyun hakkinda yapılmış en büyük öneri ;) ( Boş konuscaz ama neyse )

sorunsuz

Recommended Posts

Şimdi benim düşündüğüm şey şu : yeni bir ada sadece savaş için ve sadece o adadan düşecek itemler ile yeni bir item oluşturma ve yeni dungeon :)

Şimdi ayrıntılara gelirsek : Bu savaş adasında yeni bir sistem düşünüyorum national point sistemi ! Ve bu adaya giriş national point ile olacak !

Ve armor cliffin ordaki npc sayesinde gold ile national point alabileceksiniz, ve bir seferde en az 100 en fazla 250 national points alabileceksiniz !

Ve national pointi 250'den fazla olan national point alamayacak, eğer puanı sıfır ya da sıfıra yakın ise 250 puanı geçmemek kaydı ile national point alabilecekler !

Ve her ırk'ın kendi birincisi olacak sonuçta bu bir ırklar savaşı olduğu için her ırkın kendi birincisi olması doğaldır diye düşündüm :)

Ve oyuna herkes 100 np ile başlayacak ve yeni adaya 20 level altı kimse giremeyecek !

Ve national point transferi yapmaya çalışan kişi ya da kişiler tespit edilirse derhal bütün npleri sıfırlanacak !

Insanlar karsi irktan insanlari kestikce bu puan artacak ve bu national point sisteminde 1. Olan kişiye 100k ödül verilecek 2. İçin 50k 3. İçin 25k vs.

Bu yarışma 1 aylık olacak, ( Ödül her ay değişecek , mesela bu ay gold verildiyse gelecek ay görev itemi verilebilir veya mc verilebilir ya da crimson corundum verilebilir orası yönetime kalmış birşey)

Puanlar her ay sıfırlanacak ve puan sıralamasına yeni adanın townunda bulunan tablolardan bakabilirsiniz,

Ve şimdi yeni itemlerin nasıl yapıldığına gelelim, 18 level itemlerin degerini koruması içinde birşey düşündüm, bu yeni itemleri yapmak için mesela lava sword yapmak istiyorsan, blade sd mutlaka olmak zorunda ! Ve düşündüğüm dungeondan bazı gerekli görev itemlerini toplayarak bu yeni itemleri yapabileceksiniz !

Ve bu gerekli olan itemler sadece adanin bazi yerlerinde bulunan bosslardan veya yeni gelecek dungeonun hard seviyesinde düşürmek mümkün olacak !

Ve bu görevin sonunda oyun size vaat ettiği lava swordu verecek !

Ve şimdi dediğim itemlerin ozelliklerine gelelim :

Lava Sword : atak gücü , % 2.8 kritik , % 5 life steal , % 2.5 savusturma ve yeni bir özellik set bonus ! Olarak accu % 2.8 olarak gelecek..

Shaman için ise lava staff isimli staffi düşündüm:

Ve bu staff ozellikleri :

Magic atak,% 5.4 skill dolum hizi,% 5.4 kritik, 5.2 accuracy

Ve set bonusu 284 hp !

Mesela armordan bahsedeyim birazda, düşündüğüm rogue armoru ismi lav birleşme haydut zırhı ( Lava cohesion Brigandine)

Bunun özellikleri ise :

Düz defans, % 2.8 dodge , 184 health artışı ve % 2.8 kritik

Set bonusları : 2.8 accuracy ve % 2.8 atak hızı

Shaman armoru = lav kırığı göğüslüğü ( lava broken armor )

Bunun özellikleri ise :

Duz defans,% 2.8 kritik, 24 enerji artışı, magic saldırı gücü

Ve set bonusları : 284 hp artışı,% 2.8 kritik

Birazda yüzüklerden söz edelim :)

Şimdi burda ilk rogue yüzüğü paylaşacağım sonra ise yine shaman ,

Rogue yüzüğü:

Lava cohesion signet: ( lav birleşme yüzüğü )

Özellikleri : magic defans,% 2.5dodge,% 5 psychal damage ve % 5 life steal !

Set bonusu % 2.8 accuracy olacak

Shaman yüzüğü :

Lava cohesion Ring : ( lav birleşme yüzüğü )

Özellikleri :

Magic defans,% 2.5 accuracy, 25 enerji artışı,%5 magic attack

Ve set bonusu 284 hp artışı

Ve soracağınızı bildiğim için şimdiden söyliyim bu silahlardaki olan set bonusu bütün seti takınca çalışacak ! Yani armor , silahlar , pelerin, belt ve yüzükleri takarsanız çalışacak !

Ve yeni bir skill ! : bu yeni skill ile stun etkisini kaldirabileceksiniz ! Bu skili arenada kullanamayacaksınız ve sizin üzerinizde kullanilan stun etkisini kaldıracak ve bu skili 1 dakikada bir kullanabilecsksiniz :) skill ismini düşünmedim onu da siz bulun :)

Şimdi birde bosslardan söz etmiştik değil mi :)

Ve bu bosslar elfler ve mclerin tarafında bulunacak ve 500k hpsi olacak % 5 drop oranı olacak ve 100k hpli moblar bu bossları koruyacak ve bu bosslar 1 saate yeniden doğacak ve burası zaten savaş bölgesi olduğundan elfler mclere ya da mcler elflere baskında bulunabilecek,

Ve tek tarafsız bölge dungeon girişi olacak, eğer isterse elfler ve mcler town basmaya girebilecek ve tabiki townları koruyan kuleler olacak ve sizin Magic savunmanıza vuracak eğer magic savunmanız 3k ise kuleler size seri seri 200 vuracak,

Ve yeni ada da merkezi kapma olacak yani ortadaki merkezi kesen irk daha fazla national point kazanacak ve bu merkez 15 dakikada bir yeniden doğacak

Ve kesen kisinin ismi world chatte yazacak,

Ve 100 national point = 10k gold ile alabileceksiniz,

250 national point = 20k ile alabileceksiniz

Ve adam solo adam öldürdüğünüzde 25 np kazanacaksınız parti halde keserseniz 5 np kazanacaksınız,

Ve yüzükler ve pelerinler hard dungeondan ve o bosslardan düşecek,

Ve dilerseniz np veren itemleri mc ile de alabileceksiniz ,

100 national points = 159 mc

250 national points = 249 mc

Ve dilerseniz marketten np arttirici buffta alabilirsiniz

% 100 np kazanma oranını arttırıcı iksir = 566 mc

(İksirin etkisi 1 saat)

Ve en son bölüm adamızın görünüşü :

Bowl dediğimiz bölgeye giriş elf ve mc taraflarından teleport ile mümkün olacak ve burası tam orta olduğu için heryer lav efektli olacak , ve adamızın görünüşü bi kısmı volcano mapa bir kısmı da normal yeşillikli olacak , mc kısmı  ise volkan haritasına benzer kısım olacak , elf kısmı ise yeşillikli olan kısım olacak...

Ve bu silahlar diğerlerinden farklı olduğu için mesela +8 olduğu zaman alev efekti alsa nasıl olurdu ? :) joba ve clasa göre değişebilir,

Herşeyi yazdık adamızın ismini yazmadık :)

Adamızın ismi de : Ethereal Colony Zone ( Sonsuz Koloni Bolgesi )

Ve tek seferlik sarı görevler :

1 tane karşı ırktan insan öldür = ödül 1 tane görev itemi ve 100 gold para

10 tane karşı ırktan insan öldür = ödül 1 tane görev itemi ve 1,000 gold para

100 tane karşı ırktan insan öldür = ödül 5 tane görev itemi ve 10,000 gold para ödülü

Tek günlük görev ;

100 tane karşı ırktan insan öldür = ödül 1 tane görev itemi ve 100 gold para ödülü

Ve görev itemleri ve yeni yaptığınız itemler personel olacak satamayacaksınız.

Ve gelelim görev itemlerine :

Silah yapımı için ;

250 tane lav çekirdeği , 50 tane lav özü ve gerekli silahın 18 leveli ,

Armor yapımı için ;

120 tane lav çekirdeği , 20 tane lav özü ve gerekli armorun 18 leveli,

Ve bu lav çekirdeği dungeondan düşecek , lav özü ise dediğim bosslardan ,

Herkese saygılar  :give_rose:

Kesinlikle katılıyorum elf mc ada girişininde aynı olması lazım örnegindemo gibi yani her elini kolunu sallayanın giremeyecegi bi yer olmalı 20lvl itemlerin kolay elde edilmemesi lazım yoksa herkeste olduktan sonra bi onemi kalmaz. Hatta bosların derecesinin fazla olması lazım yani Q 1parti ile kesilecek boss olmayacak böylece guildlerin onemi dahada artacak.uzun lafın kısası fikir müthiş ama destek lazım .

Bu forumumuzda yapılmış şuana kadar en ayrıntılı en güzel tavsiyelerden biri. Seni şimdiden tebrik ediyorum ve bunu kesinlikle ileteceğimden emin olabilirsin.

Bence de gayet mantıklı bir fikir, oyuna crafting sistemi gelse harika olur.  Gelen yeni skill  görünmezlik, def bonus, fazla damage gibi şeyler de olabilir karaktere ya da sete göre.

Eğer bu fikrim yapılırsa oyun daha oynanabilir bir hale gelir :) ve daha uzun soluklu olur

:) bnden az birsey taktik almisin :) cok guzel fikrin ama biraz knight a benzemis sanki :) bence biz ikimizde birsuru fikir yazalim forumdaki herkesle birlikte karar kilip ikimizin guzel fikirlerini birlestirip kusursuz bicimde warspeara sunalim :)

Biraz, hatta bayağa benzedi :) ama bu yenilikler gelirse oyuncuların oyundan daha fazla keyif alacağını düşünüyorum :)

tabiki daha guzel olur zaten suan hicbirimiz zaten hic yapilmamis brsey bulamayizki o kadar cok oyun vrki illaki bi benzeri olacak ama sen yinede bu yazdiklarini bi duzene koy

Modum bu işi yaparsan sen yaparsın , hadi yap da şu oyunu oynanır hale getirelim hep birlikte :)

Daha fikri olan var ise söylesin, benim ekleyeceğim başka birşey yok.

Suan 17 lvl itemlerin degeri cok fazla dustu ve o itemleri labyden cikarmak zor. Acaba 18 lvl silahi kullanarak yeni silah yaptigimiz gibi 17 lvl itemlerlede 18 lvl itemler olusturulamazmi?

O zaman itemlerin değeri düşer , ben bu öneride iç talep eksikliğini gidererek fiyatları arttırmayı ve oyuncu kitlesinin artmasını planladım, eğer uygulanırsa başarılı olacağını düşünüyorum..

• 3 weeks later...

:good: :good: :good: :good: :good: Güzel Bir Proje Hayırlısı Kardeşim  ::) :good: :good: :good: :good: :good: Elemana Karma Yağdırın Bakalım  :give_rose:

Fikir güzel olmasına çok güzel de, bunu umursayıp yapacak yönetim de şart yani :)

Ama benim anlamadigim su? Bu yeni guncellemenin yaninda ada gelicekmi.? Sorunsuz`un dediği gibi mi olucak.? Boss lardanmi  dusecek.? Yoksa gorevlerdenmi.?

• 3 weeks later...

Yapılmayacak sanırım :) eğer umursamış olsaydılar daha çok oyuncuları olurdu ve bizde daha çok eğlenirdik neyse dert değil sağlık olsun :)

Modum bir araştırsanız nasıl olur acaba, yapacaklar mı yapmayacaklar mı bi bilgimiz olsaydı iyi olurdu :)

• 2 weeks later...