Jump to content

Porównanie sprzętu do gry w Warspear


Ostatni

Recommended Posts

Witam. W tym oto "pseudo" poradniku mam zamiar pokazać coś na wzór różnicy grania na różnych urządzeniach. Do dzieła  :clapping:


Komputer: Urządzenie najbardziej odpowiednie do grania w gry, choć równie dobrze służy jako przeglądarka internetowa.
Przyjemność z gry: Z mojego odczucia gra na 17"+ monitorze w grę,  której grafika podchodzi pod javę to nie zbyt ładna grafika  :sorry: . Robiąc klienta na komputer,  producenci mogli skupić się na grafice - ludzie nie kupują kart graficznych za parę set złotych aby pograć w grę jakości java (chyba, że Minecraft, w którego osobiście nie gram).
Zalety:
  • Duży ekran, dzięki czemu nie musimy skupiać się w mały wyświetlacz 240x320
  • Szybkie przechodzenie na nową mapę
  • Szybkie zbieranie przedmiotów z mobów jak i rzeczy do questu.
  • Szybkie pisanie
Wady:
  • Trudna i niewygodna gra na arenie
  • Obrzęk na ręce po dłuższej grze, który może boleć
Sterowanie : Nie zaskakuje - trzeba cały czas trzymać ręce na myszcze co po kilku godzinach gry dla osób nie mających podkładki kończy się brzydkim, czerwonym kołem na kości. Również widziane sterowanie na ekranie nie zaskakuje - słabo.

Recenzja: 2/5

Telefon z symbianem: Urządzenie mobilne w wersji dotykowej, klawiatura oraz dotyk + klawiatura (np. Nokia C3-00). Urządzenie przeznaczone głównie do pisania, rozmawiania, grania w gry oraz w mniejszym stopniu do serfowania w internecie (szczególnie wersje bez dotyku). Z mody wyszło na przełomie 2010/2011 rok.
Przyjemność z gry: Przyjemność nie doskonała, lecz lepsza od komputera, ponieważ można leżeć na łóżku lub w innym, wygodnym miejscu i grać w to co lubimy.
Zalety:
  • Szybkie pisanie (dla wersji z klawiaturą lub dotyk + qwerty, ogólnie opisuję odczucia w stosunku do wersji z klawiaturą)
  • Mobilność - możemy grać w każdym miejscu na Ziemii
Wady:
  • Mała rozdzielczość
  • Powolne włączanie się gry
  • Powolne przechodzenie na drugą mapę
  • Wolne zbieranie rzeczy do misji jak i z mobów jak np. Zbieranie korzeni w klasie Górskiej
Sterowanie: Sterowanie dosyć wygodne, nie widzę większych przeciwwskazań (pamiętaj,  że mówię to na przykładzie telefonu bez dotyku)

Recenzja: 3/5 za mobilność.

Tablet: Urządzenie mobilne z większym wyświetlaczem niż potoczny telefon bądź telefon z symbianem dzięki czemu może służyć zarówno do gier jak i do przeglądania internetu czy do używania profesjonalnych programów znanych z komputera takich jak: Adobe Photoshop Bądź Adope After Effects (CS5).
Przyjemność z gry: Jak najbardziej wysoki poziom dzięki dużemu ekranowi (od 7 do 10.1', ja piszę na przykładzie 7') oraz grafice hd (choć w tej grze, to hd nie ma :rofl:).
Zalety:
  • Duży wyświetlacz do lepszej i efektywniejszej gry
  • Szybkie włączanie aplikacji
  • Szybke przechodzenie na kolejną mapę
  • Szybkie zbieranie przedmiotów z mobów jak i do questa
Wady:
  • Wolniejsze pisanie niż na komputerze i Symbianie
  • Mało efektywna gra na arenie (lub kwestia wprawy)
Sterowanie: Bardzo dobre, nie jest tak sztuczne jak na komputerze, gdzie klikniemy strzałką tam pokaże się "koło". Dobra opcja dzięki której można grać w pionie lub w poziomie w zależności od naszej wygody.

Recenzja: 4/5 Śmiało stwierdzam taką ocenę. Nie dam 5 za trudną grę na arenie i wolniejsze pisanie. :cray:

To był mój własny poradnik, który obrazował jak gra się na poszczególnych urządzeniach. Nie napisałem np. Zwykłego telefonu z Androidem z racji tego,  że nie posiadam takiego urządzenia i nie będę pisał głupstw,  aby ktoś napisał,  że mówię nieprawdę. Poradnik testowany na moich urządzeniach,  pisany z tabletu co zajęło mi aż godzinę  :sorry:, lecz cóż.. Każdy może mieć inne zdanie z własnej perspektywy przez co możecie napisać o tym pod spodem. Nie przedłużając kończę ten poradnik i mam nadzieję,  że ktoś zrozumie trud w niego władowany.

Pozdrawiam - Ostatni
Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za uznanie, trochę mi to zajęło  :blush: . Polacy, łączymy się! Wejdźcie na Warspear Online -> Suggestion i dajcie głos na tak w temacie "Country Chat", aby wspomóc naszych polskich kolegów, którzy nie znają języka angielskiego  :friends: . Moim zdaniem dobry pomysł (gdyby nie był,  to bym nie pisał :rofl:), więc warto dać głos na tak i ewentualnie komentarz.

by Ostatni

Link to comment
Share on other sites

racja topik moze i cekawy ale powiem jedno

wszystko jest kwestia wprawy np najwiekszy plus pc ktorego zeden pc tel z andkiem ,czy tablet nie przebijje to...szybkosc reakcji na skill ,drugi co do szybkosci jest ios,next windows mobile(nie windows phone_,potem andro ,wp8 i symbian.

Sado maso gracz na pc ubije all dletego ze jejst poprostu szybszy...

Link to comment
Share on other sites

Powiedział bym że iOS jest porównywalny z PC. na iPadzie 2 przechodziłem na next mape tak szybko jak na kompie tzn prawie odrazu po tapnieciu, na ipadzie mini z retiną nawet szybciej ;)

Link to comment
Share on other sites

Powiedział bym że iOS jest porównywalny z PC. na iPadzie 2 przechodziłem na next mape tak szybko jak na kompie tzn prawie odrazu po tapnieciu, na ipadzie mini z retiną nawet szybciej ;)

 

to juz od pc zalezy
Link to comment
Share on other sites

powiedzcie mi na jakim urządzeniu najlepiej się gra postacią lecząca np. podczas dungeonu bądź lab questu?

 

pc najlepszy do wszystkiego ;p
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...