Jump to content

SoulThief

Members
 • Posts

  99
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by SoulThief

 1. be naughty and try it ^^

   

  Interesting suggestion. :) More importantly... What about those warning points? What will happen if I get for example one hundred?

   

 2. I have written to him on Thursday, on Friday and on Monday. He hasn't read it yet.

   

  R0land, if u are reading it please, could u tell me why my boss wasn't approved? Because I don't get it. I can't believe that u have just overlooked it. It has to be my fault.

   

  Please have a look:

   

  http://forum.warspear-online.com/index.php/topic/46253-evil-spirit-dornes/

   

   

  Tell me the reason, please.

   

   

  If it's in wrong section, sorry.

 3. Warlocka bez +9/+10 raczej nikt nie wezmie na dung no chyba,ze znajomi to amp nie wazny.Co do szamana to BYL postrachem melee ale po wprowadzeniu expert skilli ciezko ubic dobrze ogarnietego melee. Same expert skille szama dupy nie urywaja,zaledwie dwa skille sa godne uwagi (banka i totem). Z priestem obecnie kazda klasa magiczna ma spore klopoty. Priest szybko wysysa mane a szaman bez many jest jak melee bez wpn.Jezeli bym mial wybierac miedzy lokiem a szamanem wybralbym szamana gdyz jest to uniwersalna postac i pod pvp i pod hunt/dungeony.

   

  Wszystko zależy od tego, jak ogarniesz postać. Mam shamana 22lvl i poradzę sobie z każdym melee 1vs1. Jeśli się skupie i nie mam lagów to bez mniejszych problemów. Co do priesta to nie tylko klasy magiczne mają kłopoty. Ale tak, jak wspominałem według mnie, shaman jest najlepszy na priesta. Oczywiście trzeba być ogarniętym i nie dać sobie ukraść mane. To grunt. Bez tego nici.

 4. Jeśli masz środki to chyba lepiej kupić z areny od 17lvl a później od 21lvl. Kase zachowaj na amp tych od 21lvl. Albo jak wolisz.

   

  Warlock czy shaman? Trudno powiedzieć. Obie opcje godne uwagi. Ale chyba weź shamana. Na dung raczej nie wezmą przeciętnego wlocka. Musiałbyś w niego trochę włożyć, a to nie jest dobry pomysł wkładać goldy na 2 postacie. Lepiej skupić się na jednej. Shaman ma dobre expert skille i na wyższym poziomie, gdy dobrze go ogarniesz, jest postrachiem wszystkich klas melee. Według mnie jest to też najlepsza klasa przeciw priestu. Gorzej jednak z rangerem. Mimo to polecam.

 5. Peter_Munk pls can u help me? I have a problem coz R0land said, every boss is on facebook. Mine isn't. I can't write on the contest topic, because its closed. I have already written a private message to him, but he didn't read it yet. Could u please look at this?

   

  Mine boss is called Evil spirit. Pls check the date. Everything is correct. The truth is I don't care about facebook voting. Its just that I wanna be sure u guys accepted it and i will have a chance to reach the finals.

   

  Here is the link:

  http://forum.warspear-online.com/index.php/topic/46253-evil-spirit-dornes/

   

   

 6. Peter_Munk pls can u help me? I have a problem coz R0land said, every boss is on facebook. Mine isn't. I can't write on the contest topic, because its closed. I have already written a private message to him, but he didn't read it yet. Could u please look at this?

   

  Mine boss is called Evil spirit. Pls check the date. Everything is correct. The truth is I don't care about facebook voting. Its just that I wanna be sure u guys accepted it and i will have a chance to reach the finals.

   

  Here is the link:

  http://forum.warspear-online.com/index.php/topic/46253-evil-spirit-dornes/

   

   

 7. To zależy. Jeśli jesteś nowy i grasz tylko czas od czasu, to polecam kupić broń od 15lvl. Po to by ci się nie znudziło wbijanie lvl ze słabymi brońmi. Jeśli masz trochę golda, to polecam kupić jakąś za nie i oszczędzać ap na później. Bronie Abyss zeolt od 17lvl są stosunkowo tanie, ale nie często są w markecie. Wszystko zależy od ciebie. Ile masz środków i chęci. Jeśli nie przeszkadza ci broń od 15lvl z areny w 20lvl... Jeśli, tak to możesz kupić z broń za ap z wyższej półki. Ale to znowu zależy od tego, w jaki sposób podchodzisz do areny. Robisz tylko dzienne? Czy może jesteś w stanie kupować tickety? I czy czujesz, że nie sprawi ci kłopotów zdobycie aż tylu punktów... Nie musisz też kupować broni za ap na obie ręce. Wystarczy, że kupisz jedną a następnie drugą kupisz od 21lvl.

 8. Calm down, Sir :)!

   

  Sorry, but it's a bit hard to stay calmed down. It's already second day since I have written to R0land and he haven't visited the forum yet. It's also second day of facebook voting and my boss isn't there. I have been working hard on this boss so I am having a really bad days.

 9. Only admins can? Waht teh hell are you doing then? TheOne?

   

  I don't understand your question. And why should I listen to guys, who are trying to tell me that I am a total idiot? No way. Thats not Snowman's contest. It's Aigrind's contest. So I will only listen, what devs say.

 10. Only admins can? Waht teh hell are you doing then? TheOne?

   

  I don't understand your question. And why should I listen to guys, who are trying to tell me that I am a total idiot? No way. Thats not Snowman's contest. So don't be surprised that I am annoyed when he tells me to shut up. It's Aigrind's contest. So I will only listen to what devs say.

×
×
 • Create New...