Jump to content

SoulThief

Members
 • Posts

  99
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by SoulThief

 1. When I saw this, first thing which got into my mind was: "Oh my! Full screen ?! "
 2. True friends. As for me... I like warspear the most when I play with brother.
 3. Can't wait for some great updates...

 4. Fajne nawet. Może trochę długie, ale da się oglądnąć. Fajnie czasem popatrzyć, co Hawk porabia.
 5. Serious problem ... Hope everything will be fixed.
 6. Nie powinieneś tego tutaj pisać. Ale, co mi tam...
 7. Interesting suggestion. More importantly... What about those warning points? What will happen if I get for example one hundred?
 8. Happy that my boss was accepted in the end.

 9. Disagree. R0land didn't choose his profile image without reason.
 10. Nicely said. Loosing is art indeed.
 11. I would vote for Vera Nocturna. It's kinda original and interesting. Anyway... Good luck to all of u.
 12. Sorry. I mean he has helped. Still have some problems with English when I write fast.
 13. As I said he has answered already. No need for unbelieving.
 14. Everything is all right now! Thank you R0land! Will remember to not write private messages.
 15. I have written to him on Thursday, on Friday and on Monday. He hasn't read it yet. R0land, if u are reading it please, could u tell me why my boss wasn't approved? Because I don't get it. I can't believe that u have just overlooked it. It has to be my fault. Please have a look: http://forum.warspear-online.com/index.php/topic/46253-evil-spirit-dornes/ Tell me the reason, please. If it's in wrong section, sorry.
 16. Wszystko zależy od tego, jak ogarniesz postać. Mam shamana 22lvl i poradzę sobie z każdym melee 1vs1. Jeśli się skupie i nie mam lagów to bez mniejszych problemów. Co do priesta to nie tylko klasy magiczne mają kłopoty. Ale tak, jak wspominałem według mnie, shaman jest najlepszy na priesta. Oczywiście trzeba być ogarniętym i nie dać sobie ukraść mane. To grunt. Bez tego nici.
 17. Wasted whole weeks to make my boss.

 18. Jeśli masz środki to chyba lepiej kupić z areny od 17lvl a później od 21lvl. Kase zachowaj na amp tych od 21lvl. Albo jak wolisz. Warlock czy shaman? Trudno powiedzieć. Obie opcje godne uwagi. Ale chyba weź shamana. Na dung raczej nie wezmą przeciętnego wlocka. Musiałbyś w niego trochę włożyć, a to nie jest dobry pomysł wkładać goldy na 2 postacie. Lepiej skupić się na jednej. Shaman ma dobre expert skille i na wyższym poziomie, gdy dobrze go ogarniesz, jest postrachiem wszystkich klas melee. Według mnie jest to też najlepsza klasa przeciw priestu. Gorzej jednak z rangerem. Mimo to polecam.
 19. Peter_Munk pls can u help me? I have a problem coz R0land said, every boss is on facebook. Mine isn't. I can't write on the contest topic, because its closed. I have already written a private message to him, but he didn't read it yet. Could u please look at this? Mine boss is called Evil spirit. Pls check the date. Everything is correct. The truth is I don't care about facebook voting. Its just that I wanna be sure u guys accepted it and i will have a chance to reach the finals. Here is the link: http://forum.warspear-online.com/index.php/topic/46253-evil-spirit-dornes/
 20. Peter_Munk pls can u help me? I have a problem coz R0land said, every boss is on facebook. Mine isn't. I can't write on the contest topic, because its closed. I have already written a private message to him, but he didn't read it yet. Could u please look at this? Mine boss is called Evil spirit. Pls check the date. Everything is correct. The truth is I don't care about facebook voting. Its just that I wanna be sure u guys accepted it and i will have a chance to reach the finals. Here is the link: http://forum.warspear-online.com/index.php/topic/46253-evil-spirit-dornes/
 21. To zależy. Jeśli jesteś nowy i grasz tylko czas od czasu, to polecam kupić broń od 15lvl. Po to by ci się nie znudziło wbijanie lvl ze słabymi brońmi. Jeśli masz trochę golda, to polecam kupić jakąś za nie i oszczędzać ap na później. Bronie Abyss zeolt od 17lvl są stosunkowo tanie, ale nie często są w markecie. Wszystko zależy od ciebie. Ile masz środków i chęci. Jeśli nie przeszkadza ci broń od 15lvl z areny w 20lvl... Jeśli, tak to możesz kupić z broń za ap z wyższej półki. Ale to znowu zależy od tego, w jaki sposób podchodzisz do areny. Robisz tylko dzienne? Czy może jesteś w stanie kupować tickety? I czy czujesz, że nie sprawi ci kłopotów zdobycie aż tylu punktów... Nie musisz też kupować broni za ap na obie ręce. Wystarczy, że kupisz jedną a następnie drugą kupisz od 21lvl.
 22. Maybe u are right. I hope he will answer on monday.
×
×
 • Create New...